poniedziałek, 26 listopada 2012

ALTERNATYWA PATRONUJE: Dzień Absolwenta II edycja


Kiedy?
30 listopada 2012 r., czyli już w ten piątek!

Jak to wygląda?
Zaprosiliśmy 4 studentów, których zadaniem będzie zaprezentowanie chętnym ich uczelni, miasta akademickiego i kierunku studiów. Opowiedzą jak wygląda prawdziwe życie studenckie, dlaczego warto uczyć się akurat w tym miejscu, które oni sami wybrali. Odpowiedzą również na pytania dociekliwych uczniów.

Pojedyncze spotkania będą odbywać się w grupach 20-30 osobowych (szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany w czwartek, 29.11.2012 r.). 

Oprócz tego w programie...
Spotkanie pod tytułem: "Studia od a do z - licealisto, dowiedz się więcej". Prowadzący opowie o tym, jak znaleźć pomysł na siebie i swoje studia, co tak naprawdę dzisiaj cenią pracodawcy, a także jak skorzystać z kredytu studenckiego. W dodatku dowiemy się co warto, a czego nie warto robić na studiach oraz jak się do nich przygotować. A to oczywiście nie wszystko.

Do kogo jest skierowany projekt?
Do uczniów klas I, II i III liceum*. 

Jak wziąć udział w spotkaniu?
Zapisy trwają od poniedziałku 26.11 do czwartku 29.11 u dyżurnych. Jeden uczeń może zapisać się maksymalnie na 3 spotkania z absolwentami. 


Poznaj sylwetki studentów:


Dagmara Ziółkowska - POZNAŃ
Kierunek: Lekarsko - dentystyczny

Jestem absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Kluczborku, profil biologiczno-chemiczny. Aktualnie studiuję na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, na kierunku lekarsko-dentystycznym. W wolnym czasie, którego nie mam zbyt wiele, uciekam w świat książek (absolutnie nie medycznych!). Po studiach chciałabym odbyć staż w Anglii i się specjalizować.

Dowiedz się więcej: http://www.ump.edu.pl/


Magdalena Marek – GLIWICE
Kierunek: Automatyka i Robotyka

Studiuję Automatykę i Robotykę na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. Od pierwszego semestru studiów jestem objęta Inkubatorem dla studentów wybitnych, w ramach którego pod kierownictwem pracownika naukowego mojej uczelni wykonuję projekty o tematyce konstrukcyjnej w programie NX 7.5. Uczestniczę w seminariach i konferencjach o różnym zasięgu, na których prezentuję również swoje projekty, indywidualnie i wspólnie z kolegami. Efektem tego są publikacje w materiałach pokonferencyjnych i zeszytach naukowych. Jestem członkiem trzech kół naukowych: Wirtualnej Rzeczywistości, Metod Komputerowych oraz Metod komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania. Poza obowiązkowymi praktykami odbyłam 4-tygodniowy staż przemysłowy i 4-tygodniowy staż naukowy. W trakcie studiów uczestniczyłam w szkoleniach z obsługi oprogramowania CAD: Autodesk Inventor, AutoCad Mechanical, CATIA, z obsługi maszyn sterowanych numerycznie (CNC) oraz z programowania sterowników PLC.
Moją pasją jest (amatorska) fotografia.


Piotr Kulessa - WARSZAWA
Kierunek: Finanse i Rachunkowość (3 rok)

Profil w liceum: mat-fiz.
Studiuję Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Finanse i giełda mnie pochłaniają. Aktualnie pracuję w The Boston Consulting Group w Warszawie, jako wsparcie zespołu doradczego. Wcześniej pracowałem przez 3 miesiące w Deutsche Banku we Frankfurcie nad Menem, a także krótko w banku Goldman Sachs w Londynie. Na uczelni aktywnie działam w Studenckim Kole Naukowym Klubie Inwestora oraz kole Konsultingu, gdzie organizowałem lub współorganizowałem wiele przedsięwzięć i projektów. W najbliższej przyszłości planuję kontynuować studiowanie na SGH na studiach magisterskich.

Dowiedz się więcej: http://www.sgh.waw.pl


Mateusz Łuszczyński - WARSZAWA
temat: "Studia od a do z - licealisto, dowiedz się więcej"

Studiuję Quantitative Methods in Economics, czyli metody ilościowe w języku angielskim, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Interesuję się finansami i w tej branży chciałbym pracować w przyszłości. Na dzień dzisiejszy pracuję w Acroenergy - niemieckiej firmie zajmującej się doradztwem dla inwestorów budujących farmy wiatrowe w Polsce. Wcześniej pracowałem także w Platfromie Rynku Kapitałowego jako manager projektu 4CFA Training. Odpowiadałem za przygotowanie kampanii promocyjnej kursów przygotowujących do międzynarodowego egzaminu CFA - Chartered Financial Analyst. Po licencjacie chciałbym zrobić rok lub dwa lata przerwy na gap year, zdobyć środki i wyjechać w podróż dookoła świata. Później powrócić na studia magisterskie i założyć własną firmę.


*uczących się w ZSO im. Adama Mickiewicza w Kluczborku